Україна пропонує меншинам новий діалог щодо закону Про освіту

П'ятниця, 30 березня 2018, 12:50

Україна гарнатує дотримання прав національних меншин та пропонує розпочати новий діалог у межах виконання закону України "Про освіту".

Про це йдеться у заяві МЗС України на сайті відомства.

"Україна готова розпочати у межах виконання закону України "Про освіту" новий діалог з представниками національних меншин", - йдеться у повідомленні.

Крім того, Україна готова забезпечити, щоб виконання закону України "Про освіту" не загрожувало збереженню культурної спадщини національних меншин та безперервності вивчення їхніх мов, йдеться у заяві.

МЗС наголошує, що Україна продовжує залишатись у рамках своїх міжнародно-правових зобов’язань у питанні мови освіти. Зазначається, що питання імплементації освітнього закону вирішується через указ президента України "Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2018 рік".

Також Україна неухильно дотримується висновків Венеціанської комісії від 11 грудня 2017 року, відзначають дипломати.

"Україна підтверджує свої зобов’язання сприяти вільному і всебічному розвитку громадян України, зокрема представників національних меншин, а також продовжуватиме забезпечувати достатню частку освіти мовами меншин у початковій та середній школах на додаток до вивчення державної мови", - йдеться у заяві.

Зазначається, що на законодавчому рівні передбачене закріплення продовження перехідного періоду для поступового здійснення реформи у сфері освіти та звільнення приватних шкіл від нових мовних вимог відповідно до статті 13 Рамкової конвенції про захист національних меншин.

Напередодні заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила, що з угорською громадою на Закарпатті було досягнуто взаєморозуміння щодо мови навчання у школах.

За її словами, минулої п'ятниці відбулася зустріч міністра освіти України Лілії Гриневич з угорською громадою з Закарпаття, під час якої вдалося "зняти всі занепокоєння, які виникають в угорської громади" щодо закону про освіту.

Однак угорська меншина Закарпаття заперечує досягнення домовленостей з міністром освіти Лілією Гриневич щодо закону Про освіту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.