Норвегія обговорює продовження присутності морських піхотинців США

Понеділок, 16 квітня 2018, 16:41

Уряд Норвегії обговорює, чи потрібно просити Вашингтон продовжити перебування американських морських піхотинців у країні.

Про це заявила міністр закордонних справ Норвегії Іне Еріксен Сорейде в інтерв'ю Reuters.

Близько 330 морських піхотинців прибули до Норвегії в січні 2017 року і за планом залишатимуться у країні до кінця цього року. Це перший випадок розміщення іноземних військ у Норвегії з часу закінчення Другої світової війни.

"Ми зараз перебуваємо у фазі обговорення різних варіантів, але я вважаю, що з нашої точки зору це було дуже корисним і дуже успішним", - сказала Сорейде.

"Американці були дуже задоволені тим, як все склалося. Після багатьох років, коли їм не вистачало підготовки у зимових умовах та експертизи зимових умов ... тепер вони краще можуть справлятися в холодних умовах", - додала вона.

Сорейде зазначила, що Осло не розглядає Москву як військову загрозу і що загроза війни в Арктиці, північному фланзі НАТО, залишається "низькою".

Але вона відзначила, що Осло бачить виклики в тому, як Росія розвивається не тільки в військовому відношенні, але й у сферах громадянського суспільства, верховенства права та демократії.

Російське посольство в Осло вже повідомило, що продовження присутності американських морських піхотинців у Норвегії погіршить відносини з Москвою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua