Верховний суд Іспанії підтвердив 535-річний тюремний термін для бойовиків ETA

Середа, 18 квітня 2018, 17:37

Верховний суд Іспанії підтвердив 535-річний тюремний термін для двох бойовиків баскської сепаратистської групи ETA.

Про це повідомляє AFP.

Минулого року Національний суд Іспанії виніс вироки 38-річному Ліхеру Аретксабалету Родрігесу та 40-річному Алаїту Араменді Юнарену, але вони оскаржили рішення.

Вони були засуджені за 45 "терористичних спроб вбивства". Їх також визнали винними в тому, що вони заклали бомбу в автомобіль у Мадриді в травні 2005 року "з метою заподіяння максимально можливої шкоди".

Терористи тоді повідомили про замінований автомобіль, подзвонивши в редакцію газети, але в результаті вибуху все одно постраждали люди і були пошкоджені транспортні засоби та будівлі.

Родрігес в даний час відбуває 18-річний покарання у Франції за приналежність до незаконної організації з метою підготовки терористичного акту. Юнарену в 2011 році влада Франції передала правоохоронним органам Іспанії.

За понад 40 років своєї діяльності бойовики ЕТА вбили більше 800 людей, і поранили декілька тисяч. ЕТА заявила про припинення активних дій в 2011 році, але не роззброїлася.

Лише в квітні 2017 року група почала процес здачі залишків зброї, формально закінчуючи шлях останнього повстанського руху в Європі.

Група була серйозно ослаблена протягом останніх роки після того, як були заарештовані сотні членів, в тому числі її керівник, і поліція накрила кілька схованок зброї сепаратистів.

У лютому 2018-го лідери ETA попросили своїх членів проголосувати за те, чи потрібно повністю ліквідувати організацію до літа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.