Країни G7: санкції проти РФ скасують тільки після виконання Мінських угод

Вівторок, 24 квітня 2018, 08:51

Країни-члени "Великої сімки" готові запровадити додаткові санкції проти РФ, якщо цього вимагатиме ситуація.

Про це йдеться у спільному комюніке, ухваленому за підсумками зустрічі глав МЗС країн G7 у Торонто.

"Ми підтверджуємо нашу безперервну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Це включає в себе невизнання порушення суверенітету та територіальної цілісності України", - йдеться у документі.

Міністри зазначили, що тривалість економічних санкцій, пов'язаних з Донбасом, чітко пов'язана з повною та незворотною реалізацією Росією Мінських угод.

"Ці санкції можуть бути скасовані лише тоді, коли Росія справді виконає свої зобов'язання, але ми також готові прийняти додаткові обмежувальні заходи, якщо цього вимагатимуть дії Росії", - йдеться у документі.

Міністри також засудили погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму.

"Ми переконані, що єдиний шлях досягнення сталого вирішення конфлікту - це повне виконання Мінських угод. Зважаючи на відповідальність Росії у конфлікті, ми закликаємо Росію негайно стабілізувати ситуацію в галузі безпеки на Донбасі", - зазначається у комюніке.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.