В ООН заявили про план ІДІЛ розпалити новий потік біженців з Африки в Європу

Четвер, 26 квітня 2018, 15:31

Ватажки терористичних угруповань "Ісламської держави", які втекли з Сирії, змовляються з африканськими терористами, щоб спровокувати нову хвилю міграції з Африки в Європу і самим потрапити в число біженців.

Про це заявив глава Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі, передає The Guardian.

"Ми помічаємо, що вони (ІДІЛ, - ред.) співпрацюють з такими екстремістськими угрупуваннями, як "Боко Харам" і "Аль-Каїда", щоб розділити територію та ресурси і продовжувати втручання і дестабілізацію з надією спровокувати міграцію в Європу, щоб вони могли інфільтруватися і створити хаос", - пояснив Бізлі.

Представник ООН заявив, що терористи використовують у своїх цілях продовольчу кризу в країнах Африки на південь від Сахари. Нестача продовольства використовується як інструмент вербування, а також як стимул для переміщення мільйонів африканців в Європу, зазначив він.

Бізлі вважає, що дестабілізація африканських країн може стати для Європи навіть більшою проблемою, ніж ситуація з сирійськими біженцями.

"Я б хотів сказати європейцям, що, якщо ви вважаєте, що у вас виникла проблема через країни з 20 млн осіб, такими, як Сирія, зачекайте, поки ще сильніше буде дестабілізований більший регіон - Сахель з 500 млн жителями", - підкреслив представник ООН.

Бізлі допускає, що недостатня продовольча безпека в конфліктних регіонах може призвести до "непередбачуваних наслідків".

"Міжнародне співтовариство, особливо європейці, витягли урок на початку війни в Сирії: якщо ви не забезпечуєте продовольчу безпеку, у вас будуть непередбачені наслідки. Я говорив з людьми не тільки в Сирії - жінками, які кажуть: "Мій чоловік не хотів приєднуватися до ІДІЛ, але у нас не було їжі, у нас не було вибору", - додав він.

Влітку 2017 року Єврокомісія запустила програму переселення ООН, щоб відкрити пряму і безпечну дорогу в Європу біженцям, які особливо сильно потребують захисту. До осені 2019 року в Євросоюзі по каналах цієї програми планується переселити не менше 50 тисяч біженців, переважно з Північної Африки. Євросоюз виділив на допомогу країнам, що беруть участь у прийомі мігрантів, півмільярда євро.

Як відомо, понад півмільйона біженців отримали притулок у ЄС у 2017 році. Кількість рішень про надання статусу біженця знизилася на 25% у порівнянні з 2016 роком.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.