Посол Франції залишив переговори щодо бюджету ЄС, які велися лише англійською

Четвер, 26 квітня 2018, 19:57

Посол Франції в ЄС залишив дипломатичну зустріч у Брюсселі після того, як було вирішено використовувати тільки англійську мову у новій робочій групі з планування довгострокового бюджету ЄС.

Про це повідомляє Politico.

Французький посол у ЄС Філіп Леглі-Коста залишив засідання Комітету постійних представників (Coreper), на якому мали розглядати бюджет ЄС на наступні сім років.

Він відмовився підписати рішення Секретаріату Ради ЄС, в якому представників інших країн ЄС просили погодитися на використання лише англійської мови та перекладу англійською для зустрічей групи.

Один з дипломатів ЄС зазначив, що Рада "маневрувала процедурою прийняття рішення швидко і ефективно". Як правило, на зустрічах високого рівня забезпечується переклад декількома офіційними мовами ЄС.

Посол заявив, що Франція захищає "багатомовність та франкофонію", особливо всередині групи, яка обговорює мільярди євро доходів та витрат.

"Франція зажадала, щоб ті, хто бажає говорити своєю мовою, мали переклад", - зазначив один із дипломатів, який був присутній на зустрічі.

Французька мова є однією з офіційних робочих мов ЄС. Проте її історична роль як традиційної мови міжнародної дипломатії в останні десятиріччя зменшилась внаслідок поширення англійської мови, особливо в ЄС, коли приєдналися нові країни, у тому числі країни Східної Європи та Балтії, де англійську частіше вивчають як другу мову.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.