Суд у Гаазі зобов'язав Росію виплатити компенсацію за українські активи в Криму

Четвер, 10 травня 2018, 08:16

Третейський суд у Гаазі постановив, що Російська Федерація має відшкодувати низці українських компаній збитки у зв'язку з анексією Криму.

Про це передає УНІАН.

"23 березня 2018 року, проконсультувавшись зі сторонами, склад арбітражу оголосив про закінчення слухання справи згідно зі статтею 29 (1) Арбітражного Регламенту ЮНСІТРАЛ 1976 року. 2 травня 2018 року, порадившись, склад арбітражу виніс одноголосне рішення, що стосується питань відповідальності і збитків", - йдеться в прес-релізі суду.

Раніше повідомлялося, що у цій справі йдеться про суму 159 мільйонів доларів. Росія відповідальна за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли президент Володимир Путін підписав указ про анексію Криму, йдеться в ухвалі суду. 

Таке рішення стало першим в історії, коли Росію зобов'язали виплатити компенсацію внаслідок анексії. Позов проти РФ подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа. Третейський суд підтвердив свою юрисдикцію у справах про майнові стосунки в Криму влітку 2017 року.

Росія рішення не визнала, після чого почала ігнорувати розгляд справи. У суді нагадують, що після проведення слухання по суті спору з 5 по 6 жовтня 2017 року склад арбітражу запросив сторони надати додаткові письмові пояснення. 11 грудня 2017 року позивачі представили свої пояснення разом, Російська Федерація не представила жодних пояснень.

Нагадаємо, Україна звернулась до Міжнародного суду ООН через невиконання Росією його наказу про скасування заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua