Прокуратура Литви просить довічного ув'язнення для екс-міністра оборони СРСР

Вівторок, 15 травня 2018, 13:40

Генпрокуратура Литви пропонує визнати колишнього міністра оборони СРСР Дмітрія Язова винним у злочинах проти людяності й засудити його до довічного ув'язнення.

Про це передає Delfi.lt.

15 травня відбулося засідання Вільнюського окружного суду у справі Язова. Його звинувачують у тому, що наприкінці 1990 року він створив організовану групу з 160 військових і політичних діячів з метою повернення Литви до складу СРСР, зазначено в обвинувальному акті Генпрокуратури Литви.

93-річному Язову, який живе в Москві, пред'явлені звинувачення у злочинах проти людяності й воєнних злочинах. Його заочно судитимуть за вчинені злочинні діяння.

Обвинувачений на засіданнях суду не присутній, його захищає призначений Литвою адвокат.

Згідно з обвинувальним актом, Язов створив злочинне угрупування разом з нині покійними міністром МВС СРСР Борисом Пуго, головою Комітету держбезпеки Володимиром Крючковим, секретарем ЦК і членом політбюро Олегом Шеніним.

Прокурори кажуть, що Язов діяв, знаючи, що в період часу між двома світовими війнами Литва була незалежною, а 11 березня 1990 року оголосила про відновлення незалежної держави. В обвинувальному акті сказано, що, залучаючи Компартію і створюючи різні організації, Язов зі своїми соратниками доручив іншим посадовим особам "підготувати план захоплення влади в Литві, скласти список стратегічно важливих об'єктів, що підлягають захопленню, включивши в нього державні органи влади і управління, об'єкти масової інформації, комунікації, шляхи сполучення".

Згідно з документом, 11 січня 1991 року при реалізації плану злочинних діянь за допомогою військових дій була розпочата агресія з боку Радянського Союзу та збройний конфлікт у Литві. У ньому описуються напади у Вільнюсі, Алітусі, багато уваги приділено захопленню вільнюського Будинку друку.

Прокурори пропонують покарання 67 обвинуваченим у справі про події 13 січня 1991 року, їм пред'явлені звинувачення у військових злочинах, злочинах проти людяності тощо.

Крім Язова, покарання довічним ув'язненням запропоновано і колишньому командувачу Вільнюським гарнізоном Володимиру Усхопчику. 13 січня 1991 року радянська влада намагалася силою повалити законну владу в Литві, яка 11 березня 1990 року оголосила про незалежність від СРСР.

При зайнятті радянськими військовими частинами та спецпідрозділами Вільнюської телевежі і будівлі Литовського радіо і ТБ загинуло 14 людей, більше тисячі беззбройних людей постраждало. У справі 13 січня за звинуваченнями у створенні антидержавних організацій та вчиненні інших злочинів вже були засуджені шість осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: