Дуда хоче обговорити українське питання у Радбезі ООН

Середа, 16 травня 2018, 10:47

Президент Польщі Анджей Дуда у ході виступу на засіданні Раді безпеки ООН 17 травня має намір звернути увагу на війну на сході України, та "заморожені конфлікти" у Молдові й Грузії.

Про це заявив міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, передає TVN24.

Дискусія, по-перше, повинна стосуватися "просування права і добрих інституцій, які забезпечують мирне співіснування через право у міжнародних відносинах", сказав Щерський.

Ще однією темою піднятою президентом Дудою повинні стати "зони, де право ґвалтують, де ми маємо справу з ситуацією порушення міжнародного права, створення напруженості і конфліктів у світі".

За його словами, Анджей Дуда у цьому контексті згадає про ситуацію в східноєвропейському регіоні, зокрема в Україні, а також про "заморожені конфлікти" в Грузії і Молдові.

Третім питанням, як сказав Щерський, буде звернення до міжнародної спільноти, щоб "міжнародне право застосовувати з хорошими намірами, аби воно служило міжнародній справедливості".

Польща як непостійний член Радбезу ООН в 2018-2019 роках у травні головує в цій інституції.

Щерський раніше заявив, що у президента вважають провалом відсутність Польщі у "нормандському форматі".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.

Війна за санкції: як питання "Північного потоку-2" розкололо Конгрес США

Республіканці блокують ухвалення оборонного бюджету США, вимагаючи включити в нього нові санкції проти "Північного потоку-2".

Відповідь Лукашенку: як Україна має реагувати на "кримські" погрози диктатора

Лукашенко знає: зраджувати його особисто у разі, якщо він виконає не все обіцяне, Путін не буде. Зрештою, місця в Росії багато, і не лише в Ростові.