Країни ЄС витратили 200 млрд євро на оборону - Євростат

інфографіка
П'ятниця, 18 травня 2018, 13:28

28 держав-членів Європейського союзуу 2016 році загалом виділили 200 млрд. євро з національних бюджетів на витрати у сфері оборони. Це дорівнює 1,3% ВВП країн ЄС.

Про це свідчать дані Євростат.

Це набагато менше суми, витраченої на соціальний захист (витрати еквівалентні 19,1% ВВП у 2016 р.), охорону здоров'я (7,1%) або освіту (4,7%), але вище, ніж державні витрати на відпочинок, культуру та релігію (1,0%) , охорону навколишнього середовища (0,7%) та житлові і комунальні послуги (0,6%).

 

У 2016 році співвідношення витрат урядів на оборону до ВВП в різних країнах ЄС варіювалося від 0,3% в Ірландії, 0,4% у Люксембурзі, 0,6% на Мальті та в Австрії, до 2,4% в Естонії, 2,1% в Греції, 2,0% у Великій Британії та 1,8% у Франції.

В абсолютних цифрах найбільше витратила на оборону Британія - 47 млрд. євро в 2016 році. Це еквівалентно майже чверті (24%) загальних державних видатків ЄС на оборону.

Далі йдуть Франція (41 млрд. євро, або 20% загальної суми ЄС), Німеччина (33 млрд євро або 16%) та Італія (22 млрд. Євро або 11%). Разом ці чотири держави-члени ЄС надали 71% загальних витрат на оборону.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп, знову розкритикував порівняно низькі витрати Німеччини на оборону.

Німеччина має витратити наступного року близько 1,3% ВВП на оборону. У той же час вимога НАТО – 2%. Серед країн НАТО цього стандарту дотримуються США, Польща, Румунія, Естонія, Латвія, Литва, Греція та Велика Британія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.