Екс-прем'єра Македонії засудили за незаконний вплив на чиновників МВС

Середа, 23 травня 2018, 15:31

Кримінальний суд Македонії засудив колишнього прем'єр-міністра Ніколу Груєвського до двох років ув'язнення за незаконний вплив на чиновників Міністерства внутрішніх справ.

Про це повідомляє The Associated Press.

Суд постановив, що Груєвський, який перебував на посаді прем'єр-міністра у період з 2006 по 2016 року, вплинув на посадових осіб для придбання в 2012 році розкішного куленепробивного автомобіля Mercedes приблизно за 600 тисяч євро.

Він був засуджений за доказами з аудіоматеріалів, зібраних під час гучного скандалу з прослуховуваннями у 2015 році, який призвів до відставки уряду. Суддя вирішив прийняти аудіоматеріали як докази, оскільки це було в суспільних інтересах.

Груєвський не був присутній у суді під час оголошення вироку і перебуватиме на свободі до розгляду апеляційної скарги.

Зазначимо, що проти Груєвського відкрита ще одна справа: його підозрюють у незаконному фінансуванні своєї політичної сили і відмиванні грошей.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року колишнього керівника розвідки Македонії Горана Груєвського було засуджено до 18 місяців позбавлення волі за знищення документів, які проливали світло на скандал з прослуховуванням, що призвів до політичної кризи в 2015 році.

Загалом прокуратура веде розслідування у 17 окремих справах, вимагаючи арешту Груєвського, колишніх міністра внутрішніх справ, міністра транспорту, урядового генерального секретаря та глави кабінету міністрів.

Всі вони були звинувачені в організації незаконного прослуховування і фальсифікації виборів.

Спеціальна прокуратура була заснована під час переговорів за посередництва ЄС у 2015 році, щоб вивести політичну ситуацію у Македонії з глухого кута після скандалу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".