В українців Угорщини вимагають покарати їх депутата за поїздку в Крим

Понеділок, 7 травня 2018, 12:51

Посол України в Угорщині Любов Непоп закликала українську громаду в Угорщині висловити недовіру та позбавити мандата одного із керівників місцевих українців, який торік незаконно їздив у окупований Крим.

Із таким закликом дипломат звернулась до Товариства української культури в Угорщині (ТУКУ).

Як раніше повідомляла "Європейська правда", в керівництві української громади Угорщини знайшли сепаратиста, що в обхід українського законодавства минулого року їздив до окупованого Криму. Йдеться про Анатолія Бурого – депутата Державного самоврядування українців Угорщини, вищого державного органу української національної меншини в Угорщині.

Бурий є делегатом до Державного самоврядування українців від Товариства української культури в Угорщині, тому посол просить товариство ініціювати позачергове засідання, щоб висловити недовіру Бурому та позбавити його права і мандату представляти інтереси ТУКУ.

Посол нагадала, що раніше звернулась до президента Державного самоврядування українців Угорщини Юрія Кравченка, який, за її словами, засудив дії Бурого.

Невдовзі буде скликане надзвичайне позачергове засідання депутатів Державного самоврядування, щоб "засудити ганебний та зухвалий вчинок представника української громади Угорщини, який не може розцінюватися інакше, ніж підтримка незаконної окупації Автономної Республіки Крим Росією та створення хибної ілюзії міжнародного визнання та офіційних контактів з окупаційною владою.

Як повідомлялось, у Криму Бурий очолив угорську делегацію мерії Будапешта та просував ідею налагодження контактів між Угорщиною та окупаційною владою Криму. Він також давав інтерв'ю місцевим ЗМІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua