Чорногорія звернулася до прикордонного агентства ЄС через наплив мігрантів

Понеділок, 18 червня 2018, 08:56

Чорногорія прагне укласти угоду з міграційною агенцією ЄС Frontex для захисту свого кордону, оскільки новий наплив мігрантів викликає занепокоєння в регіоні та Брюсселі.

Про це повідомляє Balkan Insight.

Міністерство внутрішніх справ вже подало офіційну заявка на отримання статусу у Frontex і "процедура отримання буде розпочата найближчим часом".

Європейське прикордонне агентство, відоме під назвою Frontex, допомагає країнам ЄС та асоційованим країнам Шенгену управляти зовнішніми кордонами.

Країни, що не входять до ЄС, не можуть стати повноправними членами організації. Проте ЄС може укладати так званий договір про статус з третіми країнами, коли передбачається, що команди Frontex будуть розміщені в третій країні, де це необхідно.

Угода про статус визначатиме обсяг операції та "цивільну і кримінальну відповідальність, а також завдання та повноваження членів команд Frontex".

Угода про статус з Чорногорією повинна бути схвалена 28 державами-членами ЄС, а потім формально підписана.

Коли угода набере чинності, Frontex зможе здійснювати оперативну діяльність та розгортати команди в тих районах Чорногорії, які межують з ЄС.

На заході Чорногорія має морський кордон з членом ЄС, Італією, а на півночі - невеликий сухопутний кордон з Хорватією. Проте більшість її сухопутних кордонів простягаються з країнами, які не входять до ЄС: Сербією, Боснією та Косово.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.