Якби Кучма передбачив 2014, то не підписав би Будапештський меморандум - екс-посол США

Вівторок, 19 червня 2018, 14:05

Президент України Леонід Кучма напевно не поставив би підпис під Будапештським меморандумом у його чинній редакцій, якби міг передбачити напад Росії на Україну.

У цьому переконаний колишній посол США в Україні (1998-2000) Стівен Пайфер, який зараз є одним з ключових американських експертів щодо України та співробітником інституту Брукінгса.

Коментуючи дискусію, яка розгорнулася щодо Будапештського меморандуму, Пайфер визнав, що президент Кучма, який поставив свій підпис на цьому документі у 1994 році, а також президент Кравчук, за якого тривала підготовка Меморандуму до підписання, навряд чи дали би на нього згоду, якби припустили порушення документа Росією.

"Можна сперечатися, чи не було з боку США та України недооцінки Росії і не передбачення дій Путіна. І якби у 1993-1994 роках Кравчук та Кучма могли передбачити події 2014 року, вони мабуть не погодилися би на підписання Будапешта", - заявив дипломат.

Він також наголосив, що Будапештський меморандум не містив жодних безпекових гарантій, і "США дуже чітко дали це зрозуміти українській владі у 1994 році". Натомість документ містив лише безпекові запевнення – обіцянку не нападати.

"Врешті-решт, вони (Україна) на це погодилися, розуміючи, що їм не запропонують захист американської армії, якщо Росія порушить угоду", - додав дипломат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.