Білий дім звинуватив Китай у "економічній агресії": доповідь

Середа, 20 червня 2018, 16:34

Білий дім звинуватив Китай у веденні політики "економічної агресії", яка загрожує Сполученим Штатам та усьому світу.

Про це йдеться у випущеній у вівторок ввечері доповіді Білого дому під назвою "Як економічна агресія Китаю загрожує технологіям та інтелектуальній власності Сполучених Штатів і всього світу", повідомляє Bloomberg.

Критична доповідь звинувачує Пекін у захопленні інтелектуальної власності та проведенні деструктивної промислової політики. У Білому домі стверджують, що вражаючий економічний ріст Китаю "був досягнений в значній мірі за рахунок агресивних дій, політики і практики, які виходять за рамки глобальних норм і правил".

"З огляду на розмір економіки Китаю і масштаби його політики, яка спотворює ринок, економічна агресія Китаю тепер загрожує не тільки економіці США, але і світовій економіці в цілому", - йдеться у 35-сторінковому документі.

Минулого тижня Трамп оприлюднив плани щодо запровадження раніше оголошених тарифів на китайські товари на суму 50 млрд доларів.

Уряд США довгий час скаржився, що Китай отримує американські інтелектуальну власність та технології ненормативними шляхами і у доповіді Білого дому наводяться такі приклади, у тому числі йдеться про хакерські атаки, фізичне викрадення комерційної таємниці та ухилення від законів про експортний контроль.

"Фізичні крадіжки за допомогою економічного шпигунства з боку компаній-інсайдерів або інших осіб, які мають доступ до комерційної таємниці та конфіденційної ділової інформації, надають Китаю значні ресурси для заволодіння технологій та інтелектуальної власності США", - йдеться в доповіді Білого дому.

У доповіді Китай також звинувачується в тому, що він відкрито захищає вітчизняні галузі від конкуренції та імпорту шляхом запровадження тарифів, регулювання та обмежень на іноземну власність. У доповіді також йдеться, що Китай пропонує фінансову підтримку для розширення свого експорту на зовнішні ринки.

Згідно з даними американського уряду, США минулого року імпортували товарів з Китаю на 505 мільярдів доларів, а експортували – на 130 мільярдів доларів. Це призвело до дефіциту торгового балансу в 2017 році в розмірі 376 мільярдів доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

На порозі зимової кризи: чим загрожує Європі рекордне зростання цін на газ

Ризик масштабних перебоїв з електропостачанням стає для Європи цілком реальним. Це може серйозно загальмувати відновлення економіки ЄС.

Литва проти Китаю: як маленька країна Балтії кидає виклик азійській наддержаві

Більше, аніж будь-яка інша європейська країна, у конфлікт із Китаєм втягнулася маленька Литва. Чому Вільнюс зважився на протистояння та які наслідки це матиме?

Війна регуляторів: чому Україна втратила баланс між захистом ринку та споживача

Як знайти баланс між інтересами споживача і захистом нацвиробника? Для ЄС це питання давно вирішене. Але для України це – нерозв'язна проблема.