Правляча партія Туреччини лідирує на дострокових виборах до парламенту

Неділя, 24 червня 2018, 20:02

На дострокових парламентських виборах у Туреччині лідирує блок, очолюваний правлячою партією президента Реджепа Тайіпа Ердогана.

Про це повідомляє державне турецьке агентство Anadolu.

Після підрахунку 45% голосів блок "Народний альянс", до якого входять "Партія справедливості та розвитку" (АК Party), очолювана Ердоганом, та Партія націоналістичного руху (МНР), мають 58,1% голосів.

Опозиційний блок "Національний альянс", до якого входять "Республіканська народна партія" (СНР), "Хороша партія" (Iyi) та "Партія щастя", мають близько 30% голосів.

Прокурдська "Партія демократії народів" (HDP) набирає 9,3% голосів. Решта політичних сил не набирають і 1,5% голосів.

Окремий підрахунок за кожну партію свідчить про лідерство AK Party, яка отримає більшість місць у парламенті (понад 300). Далі йде опозиційна CHP, на третьому місці союзники Ердогана – МНР. Також в парламент потрапляє "Хороша партія". Прокурдська партія поки не проходить у парламент.

У Туреччині один із найвищих у світі прохідних бар’єрів, для потрапляння в парламент необхідно набрати 10% голосів виборців.

Нагадаємо, Реджеп Тайіп Ердоган лідирує на дострокових президентських виборах у Туреччині після підрахунку 50% голосів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.

Війна за санкції: як питання "Північного потоку-2" розкололо Конгрес США

Республіканці блокують ухвалення оборонного бюджету США, вимагаючи включити в нього нові санкції проти "Північного потоку-2".

Відповідь Лукашенку: як Україна має реагувати на "кримські" погрози диктатора

Лукашенко знає: зраджувати його особисто у разі, якщо він виконає не все обіцяне, Путін не буде. Зрештою, місця в Росії багато, і не лише в Ростові.