ОЗХЗ надали право називати винних у хімічних атаках

Середа, 27 червня 2018, 19:29

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) отримала право називати виконавців хімічних атак.

Про це пише Reuters.

За відповідне рішення у ході спеціального засідання у Гаазі проголосували дві третини держав-членів організації (82/24).

Iніціатором голосування виступила Велика Британія. Питання набуло особливої актуальності після скоєння хімічних атак у Сирії та Іраку, а також застосування хімічної зброї проти російського екс-шпигуна Сергія Скрипаля у Солсбері в березні 2018 року.

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що голосування дозволить ОЗХЗ "не тільки ідентифікувати застосування хімічної зброї, але і вказати пальцем на організацію, державу, яка, на їхню думку, несе відповідальність."

Нагадаємо,ОЗХЗ підтвердила хімічну атаку на сирійський Ідліб після збиття російського Су-25, а також висновки Британії щодо отруєння в Солсбері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"