НАТО готує план "Чотири тридцятки": батальйони, ескадрильї та кораблі

Четвер, 7 червня 2018, 20:28

Міністри оборони країн НАТО затвердили нову ініціативу з посилення здатності Альянсу швидко реагувати на загрози.

Про це заявив на прес-конференції генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

"Це не нові сили. Йдеться про підвищення готовності сил, які вже мають наші держави. Сьогодні ми погодилися, що до 2020 року необхідно мати 30 механізованих батальйонів, 30 повітряних ескадрилей та 30 бойових суден, готових до використання протягом 30 днів або менше", - сказав Столтенберг.

Рішення щодо ініціативи мають офіційно затвердити на саміті НАТО, який відбудеться на початку липня у Брюсселі.

Столтенберг також розповів, що союзники також взяли на себе зобов'язання інвестувати 20% своїх оборонних витрат на основне обладнання.

"Цього року очікується, що 15 союзників виконають керівні принципи (щодо витрат, - ред.). І я сподіваюся, що в наступні роки буде більше. Союзники також активізували свій внесок у місії та операції НАТО", - сказав генсек.

Нагадаємо, міністри оборони країн НАТО затвердило рішення про розміщення двох нових командних центрів у США та Німеччині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?