У Німеччині батьки померлої дівчини виграли в суді право на її Facebook-сторінку
Федеральний суд Німеччини визнав, що батьки мають право на обліковий запис Facebook загиблої доньки у рамках закону про спадщину.
Про це повідомляє ВВС.
Суд заявив, що дані в Інтернеті слід трактувати так само, як приватні щоденники або листи, і передавати спадкоємцям.
У справі брали участь батьки 15-річної дівчини, яку збив потяг в 2012 році. Вони шукали доступ до її облікового запису у Facebook, щоб спробувати визначити, чи була смерть самогубством.
Facebook заборонив доступ до сторінки після смерті дівчини з посиланням на конфіденційність щодо контактів.
За поточною політикою компанія дозволяє родичам померлих лише частковий доступ до облікового запису, дозволяючи їм перетворювати сторінку на онлайн-меморіал або повністю видаляти її.
Окрім емоційного стану доньки, батьки також хотіли дізнатись, чи мав право водій потяга на компенсацію, яка виплачується у випадку самогубства.
Суд першої інстанції підтримав батьків у 2015 році, підтверджуючи твердження, що дані Facebook належать до закону про спадщину як еквівалент особистої кореспонденції.
Але в 2017 році апеляційний суд став вже на бiк Facebook і скасував це рішення на тій підставі, що будь-який контракт між дівчиною та компанією закінчився після її смерті і не може бути переданий батькам.
Тоді справа перейшла до вищого німецького суду, який прийняв сторону батьків.