Сійярто: за 8 місяців Україна нічого не зробила для зміни закону про освіту

Понеділок, 16 липня 2018, 17:35

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто звинуватив Київ у тому, що він "нічого не зробив" для зміни мовного положення закону про освіту.

Про це він заявив "Радіо Свобода" у понеділок після завершення Ради міністрів закордонних справ ЄС.

"Ми маємо щодо цього серйозний конфлікт, бо Україна абсолютно нічого не зробила у сенсі очікувань і Венеційської комісії, і Європейського союзу. Ми продовжуємо з ними переговори, однак нічого не було зроблено, маючи майже вісім місяців для того, щоб привести (закон про освіту – ред.) у відповідність до міжнародних очікувань", – заявив Сійярто.

Він висловив сподівання, що Україна таки внесе зміни до "мовного пункту" у майбутньому, бо Будапешт "має чіткі очікування, що Україна відповість на вимоги Венеціанської комісії та ЄС.

"Інакше ми не підтримуватимемо їхнього просування в бік Євросоюзу та євроатлантичного напрямку", – каже угорський міністр.

Сійярто пояснив, що саме через блокування Угорщини і до саміту НАТО у Брюсселі, і на самій зустрічі не було проведено засідання комісії Україна-НАТО.

Угорщина блокує зустрічі в рамках співпраці України з ЄС і НАТО через ухвалений Києвом закон про освіту, який набрав чинності 28 вересня 2017 року.

Нещодавно Сійрто підтвердив, що Угорщина не підтримуватиме зближення України з НАТО, доки Київ "не припинить наступ на угорську меншину".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.