Глава МЗС Кіпру: переговори щодо возз'єднання острова можуть відновитися

Середа, 18 липня 2018, 16:26

Переговори щодо возз'єднання Кіпру можуть відновитися, а новий представник ООН почав проводити зустрічі з усіма сторонами, намагаючись перезапустити перемовини.

Про це заявив міністр закордонних справ Кіпру Нікос Христодулідес, повідомляє Euractiv.

Міністр відзначив, що це "дуже важливий розвиток", що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш вирішив відправити свого представника Джейн Холл Лют, щоб відвідати всі сторони. Холл Лют розпочне свій тур із відвідування Кіпру 23 липня, де вона зустрінеться з президентом Нікосом Анастасіадесом.

Після цього Холл Лют відвідає Туреччину, Грецію, Велику Британію та ЄС, щоб вивчити можливість відновлення переговорів. Туреччина, Греція та Британія є гарантами"процесу возз'єднання Кіпру під керівництвом ООН.

"Наш чіткий політичний підхід полягає в тому, що нинішній статус-кво не може бути рішенням кіпрської проблеми. Ми хочемо більше, ніж будь-хто, вирішити кіпрську проблему, і ми сподіваємося, що зусилля пані Лют призведуть до відновлення переговорів", - сказав Христодулідес.

Переговори під керівництвом ООН щодо врегулювання суперечки Кіпрі закінчилися без укладення угоди в січні минулого року.

Христодулідес відзначив, що ця спроба була "найближчою до вирішення" з 1976 року. За його словами, вперше обговорювалася "суть" кіпрської проблеми, питання безпеки та гарантій.

Сторони намагаються досягти угоди про безпеку та присутність турецьких сил на острові разом з політичними переговорами про всеосяжне федеральне регулювання.

У Нікосії заявляють, що саме наполягання Туреччини щодо збереження гарантій та її військ на території острова призвело до провалу переговорів під егідою ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.