Ізраїль пропонує Кіпру збудувати порт для доставки товарів в Газу

Середа, 27 червня 2018, 14:52

Ізраїль попросив уряд Кіпру проаналізувати можливість будівництва порту для транспортування товарів, призначених для Гази.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Такий об’єкт відкриє нову можливість для ввезення товарів в сектор Газа, який знаходиться під блокадою з боку Ізраїлю та Єгипту.

Згідно з пропозицією, на Кіпрі буде побудований спеціальний порт. Порт буде використовуватися вантажними суднами, що перевозять товари для Гази.

Портом буде управляти влада Кіпру за допомогою Ізраїлю та представників міжнародної спільноти. Вантажі будуть перевірятися за допомогою ізраїльського моніторингового механізму, щоб запобігти надходженню незаконних товарів в анклав, включаючи зброю.

Товар буде транспортуватися з Кіпру безпосередньо в Газу на поромі. В даний час товари, пов'язані з сектором Гази, перетинають два сухопутних кордони в Ізраїлі. ООН закликала Ізраїль створити більше можливостей для доставки товарів, оскільки багато людей в Газі живуть у бідності.

Міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман виступив з пропозицією після досягнення порозуміння з президентом Кіпру Нікосом Анастасіадесом під час офіційного візиту до Нікосії.

В той же час в офісі міністра заявили, що існують певні умови.

"Будь-яка ідея, спрямована на поліпшення гуманітарної ситуації, зумовлена вирішенням проблеми полонених (ізраїльтян, які перебувають у секторі Газа) та зниклих безвісти", - сказав представник офісу Лібермана.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

"Україна показала прогрес у реформах, проте часто він був швидше формальний"

Пол Томсен: "Нинішнє відновлення від пандемії буде набагато швидшим, ніж очікувалося. Проте заходи з виходу з кризи створюють нові проблеми та підсилюють нерівність".

Гра на поглиблення кризи: куди заведе Румунію конфлікт усередині коаліції

Румунії загрожують дострокові вибори, наслідком яких може стати сповзання країни у зону нестабільності. 

Угода, що розлютила Макрона: як США та союзники змінюють світову систему безпеки

Безпекова угода США, Британії та Австралії спричинила скандал у трансатлантичній спільноті та стала викликом амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.