Греція звільнила 12 українських моряків із затриманого судна Mekong Spirit

Четвер, 26 липня 2018, 15:28

Греція звільнила більшість членів екіпажу контейнеровоза Mekong Spirit, затриманих грецькими прикордонниками у травні 2017 року за підозрою в контрабанді зброї.

Про це повідомив почесний консул Греції в Одесі Пантеліс Бумбурас у Facebook.

" Екіпаж судна Mekong Spirit, який був арештований в Греції за підозрою в контрабанді, в найближчі дні повернеться додому. Згідно з судовим рішенням, покинути країну зможуть 12 з 16 українських моряків. Головна умова - обов'язкова щомісячна реєстрація в Генеральному консульстві Греції в Одесі. Решта членів екіпажу - капітан, старпом і рядові - будуть, згідно з рішенням суду, перебувати у Греції до з'ясування всіх обставин", - зазначив почесний консул.

За його словами, протягом 14 місяців велися досить серйозні дипломатичні переговори на рівні двох країн - України та Греції.

"Довелося підключити серйозних адвокатів. І сьогодні, на щастя, ми домоглися справедливого рішення суду на користь українських моряків", - додав Бумбурас.

В даний момент вирішується питання перебування на території Греції решти 4 членів екіпажу.

"На борту Mekong Spirit знаходитися вони не зможуть. Судно заарештоване. Судновласник самоусунувся. Зі свого боку, ми готові підтримати моряків і надати їм допомогу в питанні житла і продуктів харчування. Ми їх не кинемо", - підсумував Бумбурас.

Контейнеровоз Mekong Spirit був затриманий грецькими правоохоронцями 14 місяців тому за підозрою в контрабанді зброї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua