Італія: ультраправий Сальвіні - під шквалом критики після атаки на темношкіру спортсменку

Понеділок, 30 липня 2018, 19:25

Італійські опозиційні політики звинуватили ультраправого міністра внутрішніх справ Маттео Сальвіні у створенні атмосфери ненависті в Італії після низки расистських атак, які співпали з його антиміграційними діями.

Про це пише Reuters.

В останньому нападі, ймовірно, мотивованому расизмом, була поранена темношкіра італійська спортсменка Дейзі Осакуе. Невідомі нападники їхали повз неї на вулиці недалеко від північного міста Турина і кинули яйце їй в обличчя.

"Я не хочу розігрувати карту сексизму або расизму, але люди повинні мати можливість виходити без того, щоб хтось нападав на них нізвідки", - сказала Осакуе, надівши пов'язку на око.

"Вони всього лише боягузи", - додала вона.

Лікарі сказали, що Осакуе, чиї батьки приїхали з Нігерії, повинна вчасно відновитися, щоб прийняти участь в чемпіонаті Європи з легкої атлетики в наступному місяці в Берліні, де вона повинна представляти Італію в метанні диска.

Місцева поліція поставила питання про те, чи стала вона жертвою расистського нападу, заявивши, що в цьому районі мали місце аналогічні напади, спрямовані проти білих місцевих жителів. Проте опозиційні політики відкинули ці побоювання, і напад домінував в місцевих засобах масової інформації.

"Напади на людей різного кольору шкіри зараз надзвичайна ситуація. Тепер це очевидно, ніхто не може заперечувати цього, особливо якщо вони сидять в уряді", - написав колишній лівоцентристський прем'єр Маттео Ренці в Twitter.

Сальвіні, голова "Ліги", почав репресії проти незаконної імміграції з моменту вступу в коаліційний уряд в минулому місяці. Йдеться про закриття італійських портів для рятувальних шлюпок і заклики до чиновників застосовувати більш жорсткі правила щодо прохань про надання притулку.

"Існує надзвичайна ситуація расизму в Італії? Не будьте дурні", - сказав Сальвіні у своїй заяві у відповідь на шум щодо Осакуе.

З початку червня щонайменше вісім мігрантів з різних африканських країн були застрелені з пневматичних гвинтівок в ході можливих расистських нападів.

"Я не хочу соромитися своєї країни", - написав у понеділок в Twitter колишній лівоцентристський прем'єр-міністр Паоло Джентілоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: