Литва гальмує переговори Сербії про вступ в ЄС через зв’язки Белграда і Москви

Вівторок, 31 липня 2018, 15:23

Литва проти відкриття розділу переговорів про вступ Сербії в ЄС, який стосується зовнішньої, безпекової і оборонної політики.

Про це повідомляє портал B92.

Причиною є головним чином відносини між Белградом і Москвою. Сербський міністр з питань євроінтеграції Ядранка Йоксімович при цьому вважає, що розділ навряд чи відкриють до кінця року.

"Розділ 31 зазвичай не є надто вимогливим, але оскільки міжнародні відносини зараз ускладнилися і держави ЄС мають досягти консенсусу в окремих питаннях, очікування окремих держав-членів до кандидатів змінилися" - сказала вона.

При цьому Йоксімович заявила, що Сербія робить чи не найбільший в регіоні внесок в європейську безпеку.

"Ми довели це під час головування в ОБСЄ під час міграційної кризи і своєю боротьбою з тероризмом. Сербська зовнішня політика формується у координації з політикою національної безпеки у рамках процесу євроінтеграції, який є пріоритетом нашої зовнішньої політики" - додала міністр.

Варто зазначити, що Сербія неодноразово заявляла, що не приєднається до санкцій ЄС проти Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.