У Латвії висунуто звинувачення лідеру Штабу захисту російських шкіл

Неділя, 12 серпня 2018, 11:38

Поліція безпеки Латвії розповіла про звинувачення, висунуті на адресу одного з лідерів Штабу захисту російських шкіл та кандидату в депутати Сейму від Російського союзу Латвії Іллі Козирєву.

Як повідомляє латвійський портал Delfi, проросійського активіста звинувачують за двома статтями.

У першому процесі мова йде про надання допомоги іноземній державі в її діяльності проти Латвії. При цьому в спецслужбі відмовилися коментувати, в допомозі якій саме державі звинувачують проросійського активіста.

Відзначається, що згідно з Кримінальним законом Латвії, покаранням за "допомогу іноземній державі в його діяльності проти Латвії" може бути тюремне ув'язнення на термін до п'яти років, примусові роботи або грошовий штраф.

Другий процес розпочато за фактом організації масових заворушень. Йдеться про протести, організовані організаціями російської меншини проти прийнятих правок до закону про освіту. Ці правки передбачають поступовий перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою.

Детальніше про ці зміни можна почитати у статті "Державна мова для меншин: як Латвія реформувала освіту та допомогла Києву в суперечці з Угорщиною". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.