Норвежця засудили до 7 років ув'язнення за участь у боях на боці ІДІЛ

Середа, 15 серпня 2018, 14:36

Громадянин Норвегії 34-річний Крістіан Мікельсен був засуджений до семи років і трьох місяців ув'язнення за поїздки до Сирії і участі у бойових діях на стороні терористичної групи "Ісламська держава".

Про це повідомляє The Local.

Прокурор вимагав більш жорсткого дев'ятирічного вироку, стверджуючи, що серед усіх норвежців, які повернулися з Сирії, Мікельсен найдовше пробув у лавах ІДІЛ.

"Це обтяжуюча обставина, що протягом цього періоду він перебував там. Він робив це добровільно", - сказав він. 

Адвокат засудженого стверджував, що Мікельсен прибув до Сирії в листопаді 2014 року і лише кілька місяців взимку і навесні 2015 року активно діяв у лавах ІДІЛ. Потім він нібито планував втекти із Сирії, але йому двалося це зробити тільки у квітні 2016 року.

Мікельсен був заарештований у Туреччині і депортований до Норвегії пізніше того ж року.

 Згідно з офіційними даними служби безпеки Норвегії, близько 100 громадян країни вирушили до Сирії та Іраку, 30 з яких були вбиті, 40 повернулися до Норвегії та близько 30 все ще перебувають там.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.