Із Балтії до Балкан: Україна планує актуалізувати будівництво мосту через Дністер

Вівторок, 21 серпня 2018, 15:51

Україна пропонує Молдові актуалізувати питання будівництва мосту через річку Дністер, який став би частиною найкоротшого шляху з країн Балтії до Балкан.

Про це за результатами наради з цього питання у Києві за участі центральних та місцевих органів виконавчої влади повідомив віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, інформує Урядовий портал.

"Цей проект є економічно вигідним не тільки для України та Молдови, а й всього Європейського Союзу. Тому Уряд України має намір вийти з пропозицією до молдовської сторони підписати найближчим часом відповідну Міжурядову угоду й розпочати будівництво моста", - йдеться у повідомленні.

Як наголошують в уряді, найпрямішою лінією від столиць балтійських країн до Бухаресту, Софії, Афін чи Стамбулу є шлях через Київ і Кишинів. А між цими столицями двох країн найкоротшим шляхом є автодорога через місто Ямпіль Вінницької області.

"Однак досі з’єднання між двома європейськими країнами у районах прикордонних населених пунктів Ямпіль-Косеуць на стокілометровій відстані – паромне, яке давно не відповідає вимогам часу та реальним потребам держав. Будівництво сучасного мосту відображене у Транспортній стратегії України до 2030 року. Це говорить про "політичну волю" України реалізувати даний проект", - зазначив Володимир Кістіон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua