Глава МЗС Німеччини: ЄС потрібні незалежні від США платіжні системи для угоди з Іраном

Середа, 22 серпня 2018, 11:35

Європі необхідно створити платіжні системи, незалежні від Сполучених Штатів, для збереження ядерного угоди з Іраном.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гейко Маас, повідомляє Euractiv.

"Необхідно, щоб ми зміцнювали європейську автономію, створюючи канали оплати, які є незалежними від Сполучених Штатів, Європейського валютного фонду і незалежної системи SWIFT", - вважає Маас.

Глобальна платіжна мережа SWIFT, яка полегшує основну частину транскордонних операцій в світі, відключила Іран в 2012 році після того, як США і ЄС домовилися ввести санкції через ядерну програму Тегерана.

Угода 2015 року між Іраном і світовими державами зняла міжнародні санкції. У свою чергу, Іран погодився з обмеженнями на ядерну діяльність.

Коли Дональд Трамп відмовився від угоди на початку травня, він знову наклав "найвищий рівень економічних санкцій". Уряд США також зажадав від підприємств в союзних державах припинити всі відносини з Іраном.

Американський підхід ефективний: банки, що діють в Ірані, почали закривати свою діяльність і виводять кошти назад в свої країни походження. До сих пір жоден банк з ЄС або США не заявляв про свою готовність взяти на себе іранський бізнес.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.