Клімкін не вірить, що РФ збереже транзит Україною після побудови "Північного потоку-2"

Середа, 22 серпня 2018, 15:48

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконаний, що Росія обов'язково припинить транзит газу територією України до Європи в разі побудови газопроводу "Північний потік-2" на дні Балтійського моря.

Про це він повідомив журналістам у середу, передає УНІАН.

Глава МЗС розповів про свою останню телефонну розмову з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом.

"Якщо цей проект колись теоретично буде побудований, я прямо це вказав і Єврокомісії, і Німеччині, то обов'язково Росія припинить постачання через український маршрут, якими б не були гарантії", - заявив Клімкін.

При цьому, за його словами, припинення постачання може відбутися "починаючи від якихось маніпуляцій, як газові війни, і закінчуючи якимись терористичними актами".

"Тому тут довіри немає і ми будемо послідовно проти цього боротися", - наголосив Клімкін.

Міністр нагадав, що Україна відстоює позицію, що "на українську газотранспортну систему мають бути поширені європейські правила". За його словами, транзит газу територією України має відбуватися за європейськими правилами.

"Ми цього хочемо і ми це просуваємо, а чому тоді навіть теоретичний "Північний потік" має бути позбавлений будь-яких європейських правил?" - сказав Клімкін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.