"Мисливці за субмаринами" Британії та Норвегії об'єднаються проти російської морської загрози

Вівторок, 7 серпня 2018, 13:28

Новий парк британських "мисливців за субмаринами" буде працювати разом з норвезькими силами задля стримування російської загрози.

Про це повідомило Міністерство оборони Британії, пише The Telegraph.

Великa Британія і Норвегія спільно використовуватимуть об'єкти нової Морської патрульної авіації.

Британія прийме поставку в наступному році першого з дев'яти літаків P-8A вартістю 3 млрд фунтів. Норвегія купує п'ять таких літаків через "мінливе середовище безпеки" в Північній Атлантиці, згідно із заявою, спільно підписаною Британією, Норвегією і Сполученими Штатами.

Літаки Великої Британії будуть базуватися в Шотландії на полігоні RAF Lossiemouth при оперативній та матеріально-технічній підтримці норвезьких літаків.

Пошуковий радар P-8 оптимізований для виявлення невеликих об'єктів на поверхні моря, а також великих поверхневих цілей.

Плани спільних операцій з Норвегією отримали підтримку в травні.

"Норвегія і Велика Британія є природними партнерами, враховуючи наші спільні цінності, а також нашу історію і географію", - заявила Тоне Скоген, державний секретар Міністерства оборони Норвегії.

“Ми можемо ще більше зміцнити двостороннє оборонне співробітництво, пов'язане з такими потужними засобами, як винищувач F-35 і морський патрульний літак P-8", - додала вона.

Представник британського міністерства оборони заявив: "Велика Британія разом з Норвегією вивчить шляхи, за допомогою яких ми разом зможемо використовувати можливості морської розвідки і протичовнової оборони морського патрульного літака P-8A для підвищення безпеки в Північній Атлантиці, тим самим підвищуючи безпеку НАТО".

У 2017 році королівські Військово-морські сили Британії 33 рази реагували на наближення російського військового корабля до британських територіальних вод.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua