Суд ЄС визнав передрук інтернет-фото без дозволу автора незаконним

Середа, 8 серпня 2018, 15:42

Інтернет-користувачі повинні отримати дозвіл фотографа, перш ніж публікувати знімки його авторства, навіть якщо фото вже були у вільному доступі в інтернеті.

Таке рішення у вівторок виніс Європейський суд, повідомляє Politico.

"Публікація на веб-сайті фотографії, яка була вільно доступна на іншому веб-сайті за згодою автора, вимагає нового дозволу цього автора", - йдеться в заяві Суду ЄС.

Суд ухвалив таке рішення у зв'язку зі справою в Німеччині, де учень середньої школи завантажив і використав фотографію, яка була вільно доступна на веб-сайті про подорожі, для шкільного проекту. Фотографія була пізніше розміщена на веб-сайті школи.

Фотограф, який зробив знімок, стверджував, що використання його фотографії порушує авторські права, тому що він дав дозвіл на використання його фото тільки туристичному сайту. Фотограф вимагав відшкодування в розмірі 400 євро.

Європейський суд ухвалив рішення на користь фотографа, заявивши, що відповідно до Директиви про авторське право ЄС школа повинна була отримати дозвіл автора знімка, перш ніж публікувати фотографію.

"Суд продовжує вважати, що з урахуванням винятків та обмежень, викладених в цій директиві, будь-яке використання твору третьою стороною без її попередньої згоди має розглядатися як порушення авторських прав щодо цього твору", - заявив суд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.