Brexit: Британія погодилася, щоб ключові питання вирішував Суд ЄС - ЗМІ

Понеділок, 30 липня 2018, 13:52

Велика Британія в приватному порядку визнала, що судді ЄС будуть юридичним арбітром суперечок щодо платежів до Брюсселя і в питаннях прав понад трьох мільйонів європейських громадян.

Про це повідомляє The Times з посиланням на джерела в уряді.

У спробі вийти з глухого кута в ключовій частині переговорів, уряд Британії погодився дати Суду ЄС останнє слово в суперечках про роботу Brexit і про будь-які суперечки з приводу 39 мільярдів фунтів стерлінгів, які повинен виплатити Лондон по платежах Брюсселя.

Судді ЄС також отримають право винести остаточне рішення з приводу ірландського кордону, якщо торговельна угода між Британією і Європою призведе до прикордонних перевірок.

Прихильники "жорсткого" Brexit вже заявили, що подібне рішення стало ще однією поступкою з боку Терези Мей. Депутат-євроскептик Бернард Дженкін сказав, що це неприйнятно, і що в парламенті багато хто не підтримає це рішення.

"Це дає Європейському суду статус в угоді про вихід, який не надається Верховному суду Британії. Це робить відносини вкрай нерівними і тому неприйнятним", - сказав він.

Відповідно до проекту угоди про вихід Британії і паралельної майбутньої "угоди про асоціацію" Європейська комісія зможе звернутися до Суду ЄС за рішеннями з європейського права, навіть якщо роль суду буде оскаржуватися британським урядом.

Учасники переговорів в ЄС тепер вважають, що питання врегулювання суперечок вирішено. "Якщо немає консенсусу, тоді суперечки йдуть в ЄС. Це важлива подія", - сказав один з дипломатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua