Каталонські сепаратисти оголосили "осінь протестів" заради незалежності

Вівторок, 11 вересня 2018, 14:48

Сепаратистська влада Каталонії закликала людей у вівторок, 11 вересня, вийти на вулиці Барселони, щоб відзначити Національний день регіону – Діаду, й таким чином розпочати серію масових акцій протесту з вимогою незалежності від Іспанії.

Як повідомляє Associated Press, очікується, що у приуроченому до Діади марші візьмуть участь сотні тисяч прихильників незалежності. Сепаратисти в останні роки традиційно використовують свято для пропагування ідеї відокремлення від Іспанії.

Марш відбудеться майже за рік після проведення забороненого референдуму, що призвів до проголошення нереалізованої декларації про незалежність. Каталонські сепаратистські лідери та активісти, які проштовхували референдум, виступаючи проти територіальної цілісності Іспанії, перебувають у в'язницях або втекли з країни.

Глава Каталонії Кім Торра, який прийшов до влади після перемоги сепаратистів на дострокових місцевих виборах, хоче, щоб новий уряд погодився провести зобов'язуючий референдум про незалежність.

"Наш уряд прагне перетворити республіку в реальність. Хай живе вільна Каталонія", - сказала Торра в понеділок у телезверненні з нагоди свята.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.