Генштаб Сербії очолив екс-глава місії при НАТО замість проросійського генерала

Субота, 15 вересня 2018, 10:56

Президент Сербії Александар Вучич призначив нового начальника Генерального штабу сербської армії.

Про це повідомляє РТС.

На посаді очільника Генштабу Сербії генерала Любішу Діковіча замінив генерал-лейтенанта Мілан Мойсиловіч.

Вучич пояснив, що він прийняв прохання Діковіча про вихід на пенсію. Сербський президент також ухвалив ще цілу низку призначень на керівні посади в армії.

Президент Сербії заявив, що в майбутньому він сподівається на модернізацію та зміцнення сербських збройних сил, які, як він каже, повинні бути стримуючим чинником.

"Ми не готуємося до конфліктів та воєн, але необхідно мати серйозну і добре збройну армію, щоб бути в змозі відповісти на кожного потенційного агресора", - підкреслив Вучіч.

Мойсиловіч народився в Косовській Митровиці (Косово і Метохія). Закінчив військову академію та інші військові навчальні заклади в Белграді. Пройшов чотиримісячне навчання в Європейському коледжі безпекових досліджень.

Протягом 2013-2017 років очолював Представництво Сербії в НАТО в Брюсселі. З червня поточного року обіймав посаду помічника міністра оборони.

Діковіч був учасником війни в 1990-х, відомий своїми проросійськими настроями.

На початку року США відмовили Діковічу у видачі візи. Сербські ЗМІ тоді писали, що причини слід шукати у ставленні генерала до Росії, яке, зокрема, проявилося в його присутності на російських військових навчаннях "Захід-2017".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua