Рада розгляне постанову у зв'язку з намаганнями повернути Росію в ПАРЄ

Вівторок, 18 вересня 2018, 14:39

Комітет у закордонних справах українського парламенту підтримав проект Постанови щодо ситуації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв.

"Одноголосно! Комітет ВР із закордонних справ підтримав проект постанови про заяву ВР у зв’язку з ситуацією, що склалася в Парламентській асамблеї Раді Європи", - зазначив Ар’єв

За його словами, проект підписали представники 5 фракцій і позафракційні. Розгляд постанови у сесійній залі ВР відбудеться 2 жовтня.

Своєю постановою Верховна рада засудить намагання зняти обмежувальні заходи у відношенні постійної делегації Російської Федерації у Парламентській асамблеї Ради Європи в обхід резолюцій Асамблеї та внесення змін до статутних документів, які змінюють засадничі принципи діяльності Організації.

Постанова також затвердить заяву ВРУ до парламентів держав-членів Ради Європи у зв’язку із ситуацією, що склалася.

9 жовтня ПАРЄ розглядатиме доповідь про повноваження та право голосу національних делегацій. За підсумками ухвалять резолюцію та рекомендації комітету міністрів Ради Європи. Йдеться про внесення поправок до регламенту, які в майбутньому можуть повернути російську делегацію до асамблеї.

Як відомо, зараз ПАРЄ має право накладати обмеження прав (санкції) на делегації тих країн, які грубо порушують принципи Ради Європи. На цих підставах у 2014 і 2015 роках ПАРЄ обмежувала в правах російську делегацію.

У 2016 році Росія перестала брати участь в роботі асамблеї і не передавала в Страсбург перелік своїх депутатів, уникаючи таким чином підтвердження санкцій. Робота Росії у всіх інших органах Ради Європи тривала.

З 2017-го року Росія не платить внески до бюджету Ради Європи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: