Комітет ПАРЄ обговорює пропозиції, які можуть зупинити санкції проти РФ

Четвер, 20 вересня 2018, 14:09

Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи з питань регламенту у Парижі обговорює пропозиції щодо можливого внесення змін до правил асамблеї у частині повноважень делегацій, зокрема участі у голосуваннях.

За результатами засідання відповідна доповідь буде оприлюднена пізніше у четвер, повідомляє "Укрінформ".

Документ має охоплювати "пропозиції стосовно відкликання або перегляду повноважень та/або прав щодо представництва та участі національних делегацій, а також щодо права голосу членів та процедури голосування національних делегацій".

Доповідачем із зазначеного питання призначено депутата від Бельгії Петру Де Саттер. Дебати з цього питання відбудуться на пленарній сесії ПАРЄ у жовтні.

Внесення поправок до регламенту ПАРЄ лобіює РФ, в майбутньому ці зміни можуть гарантувати російській делегації повернення до Асамблеї без санкцій.

В той же час, у проекті резолюції взагалі немає згадки про РФ, а в ПАРЄ роблять вигляд, що нібито це рішення ухвалюється не через бюджетну кризу і російський ультиматум, а як планова реформа.

Раніше стало відомо, що в ПАРЄ вже узгодили із представниками РФ обраний підхід до внесення поправок до регламенту.

Санкційний механізм планують ускладнити настільки, щоби застосувати санкції щодо Росії було вкрай складно. Для цього планується підвищити до 2/3 кількість голосів, необхідних для підтвердження санкцій (нині достатньо половини голосів).

До того ж процедура ініціювання санкцій буде змінена таким чином, що Росія матиме змогу заблокувати сам розгляд питання, якщо збере достатньо людей у залі – кількість підписів, які треба зібрати для початку розгляду питання, не буде відома наперед.

Детальніше читайте у статті ЄвроПравди "Повний перегляд відносин: Україна готує демарш у разі перемоги росіян у ПАРЄ".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua