Пучдемон хоче, щоб Туск виступив посередником між Іспанією і Каталонією

Вівторок, 25 вересня 2018, 14:27

Колишній лідер Каталонії Карлес Пучдемон висловив побажання, щоб голова Європейської ради Дональд Туск виступив посередником у каталонській кризі.

Про це політик, який перебуває у Бельгії, написав у книзі, презентація якої відбулась у вівторок, повідомляє RTBF.

За його словами, на відміну від усіх політичних гравців Іспанії, в тому числі короля Феліпе, "Європа утрималася від політичних коментарів" протягом усього кризового періоду, який почався з часу проведення референдуму за незалежність 1 жовтня минулого року.

"Ця тиша дозволяє їй зберігати роль посередника" - зазначив Пучдемон.

"Є людина, яка особливо заслуговує на цю роль. Це Дональд Туск – він єдиний, хто досі висловлювався у дуже коректній манері" - додав екс-лідер Каталонії.

Він наголосив, що боротьбі Каталонії за суверенітет є тестом на здатність ЄС поставити інтереси громадян над інтересами окремих держав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.