У Путіна розповіли про "ненормальну ситуацію" у стосунках з Молдовою

фото
Четвер, 27 вересня 2018, 14:49

Москва має намір відновити економічні відносини з Молдовою у повній мірі.

Про це заявив віце-прем'єр РФ спецпредставник президента РФ зі зв'язків з Молдовою Дмитрій Козак, пише "РИА Новости".

"Ми готові до повного відновлення відносин з Республікою Молдова, але на взаємовигідній основі", - сказав він.

"Були прийняті рішення, які практично встановили бар'єри для доступу російських підприємців на молдовський ринок, і ми були змушені вжити відповідних заходів. Це ненормальна ситуація. Уряд РФ готовий до співпраці, ми готові підтримати пориви, прагнення з боку бізнесу", - зазначив представник Путіна.

Президент Молдови Ігор Додон 26 вересня зустрівся з Козаком у Москві. Додон запевнив російського віце-прем'єра, що Кишинів прагне досягти балансу у відносинах з країнами Заходу і Сходу.

"Цей баланс для Молдови життєво необхідний", - написав Додон у своєму Facebook.

За його словами, під час зустрічі сторони обговорили і високо оцінили молдовсько-російський економічний форум, який пройшов минулого тижня в Кишиневі. Додон і Козак поговорили "про можливості надання Росією технічної допомоги молдовським виробникам сільськогосподарської продукції", обговорили ситуацію щодо Придністров'я і перспективи розвитку діалогу в придністровському врегулюванні.

Нагадаємо, що попередня зустріч Додона з Козаком, анонсована Москвою 12 вересня, не відбулася. Сам Додон казав, що планує здійснити офіційний візит до Москви у жовтні. Нещодавно Додон заявив про намір провести референдум про статус Придністров'я у складі Молдови.

Президент Росії Владімір Путін раніше призначив віце-прем'єра Дмитрія Козака своїм спецпредставником з розвитку торговельно-економічних відносин з Молдовою. Козак стане новим куратором у питаннях невизнаного Придністров'я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?