Президент Македонії: угода про зміну назви – це грубе порушення суверенітету

Четвер, 27 вересня 2018, 18:58

Президент Македонії Гйорге Іванов знову розкритикував угоду з Грецією щодо зміни назви колишньої югославської республіки.

Про це повідомляє Ekathimerini.

Іванов знову закликав співвітчизників бойкотувати голосування на референдумі в неділю, назвавши зміну назви країни "зашморгом" та "грубим порушенням суверенітету".

Він також розкритикував посадовців США та ЄС, які останніми тижнями відвідали Македонію, зауваживши, що зміна назви дає країні лише надію коли-небудь приєднатися до НАТО та ЄС.

"Якщо ви заберете нашу надію, з чим ми залишимось?" - запитав він.

На референдумі йдеться про угоду з Грецією, яка б перейменовувала їхню країну "Північна Македонія" і вирішила довготривалу суперечку щодо використання терміну "Македонія".

Референдум, який заплановано на 30 вересня, розділив країну. Консервативна опозиція закликає бойкотувати голосування.

Уряд прагне досягти високої явки на дільницях на тлі занепокоєння, що нижча за 50% явка може підірвати позитивний результат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.