Кандидат на посаду посла Угорщини виступав проти санкцій щодо РФ

Понеділок, 3 вересня 2018, 11:52

Іштван Ійдярто, якого Будапешт хоче призначити новим послом в Україні, неодноразово висловлював жаль з приводу того, що Угорщина змушена застосовувати санкції проти Росії.

Про це йдеться у статті "Європейської правди".

У своїх минулих заявах Ійдярто не висловлював критики чи засудження російської агресії, натомість висловлював сподівання щодо відновлення політичної довіри між Росією та ЄС.

У 2017 році в ефірі регіонального російського телеканалу дипломат зазначав, що Угорщина змушена дотримуватися санкційної політики НАТО та ЄС, але хотіла би її змінити.

 "Можна сказати, що Угорщина завжди була адвокатом проти санкцій", – пояснював Ійдярто, на той час – заступник голови МЗС.

"У нас інтерес розвивати економічні зв'язки, а санкції цьому не допомогли, і навіть вдарили по економіці Угорщини – і по російській економіці теж. Ми вважали, що (до введення санкцій) була дуже добра співпраця між ЄС і Росією. Ми дуже не раді, що цього більше немає", – додав він.

Виступаючи в угорському парламенті у 2016 році, дипломат, відповідаючи на запитання депутатів, знову підкреслив, що Угорщина змушена долучитися до санкційної політики, хоч і не прагне її. На виправдання своїх слів він зазначив, що не вірить у енергетичну незалежність Угорщини від Росії.

Як повідомлялось, уряд Угорщини визначився з кандидатурою нового посла в Україні – ним має стати один із найвищих за рангом угорських дипломатів, державний секретар МЗС Іштван Ійдярто.

Читайте детальніше про нове призначення у статті: "Закарпатський посол з російським досвідом: зворотній бік потепління між Угорщиною та Україною".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.