Скандал з Danske: російського банкіра вбили після розкриття схеми відмивання грошей

Четвер, 11 жовтня 2018, 11:45

Убивство колишнього першого заступника голови Центрального банку Російської Федерації Андрєя Козлова, ймовірно, пов'язане з тим, що згодом стало відомим як скандал з відмиванням грошей у одному із провідних банків Данії - Danske Bank.

Про це повідомляє The Daily Beast, посилаючись на дипломатичні канали США.

Літом 2006 року, за три місяці до вбивства, Козлов поїхав до Естонії, щоб попередити її владу про безпрецедентну схему відмивання грошей, організовану там. Нелегальні російські гроші проходили через фінський Sampo Bank, який пізніше купив Danske Bank.

"Розкрита ним афера продовжилася і стала найбільшою в історії операцією з брудними грошима - скандалом з 200 млрд доларів в Danske Bank. Козлов став третім нині покійним росіянином, якого можна пов'язати зі скандалом навколо Danske", - йдеться у матеріалі.

Александр Перепілічний, чия компанія користувалася послугами естонського відділення банку, помер при підозрілих обставинах в Британії, а Сергій Магнітський, російський юрист, який розслідував розкрадання 230 млн доларів, помер під вартою в Росії. Стверджується, що переважна частина доходів від цього розкрадання була відмита через Danske Bank.

13 вересня 2006 року три людини обстріляли Козлова і його водія Александра Семенова. Водій помер на місці, Козлов - на наступний ранок в лікарні.

"Через кілька годин після смерті Козлова російські офіційні особи виступили з публічними припущеннями, що, швидше за все, його вбили на знак помсти за відкликання ліцензій у кількох невеликих банків", - пише видання.

Гроші надходили до Данії через невеликі філіали Danske Bank в Естонії. Лише 2013 року було здійснено 80 тисяч таких транзакцій.

За даними данських ЗМІ, частина "брудних" коштів була пов’язана з президентом РФ Владіміром Путіним та ФСБ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.