Сійярто розкритикував мовний закон, обіцяє не знімати "блокаду" Будапешта

Четвер, 11 жовтня 2018, 17:55

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вважає ухвалення Верховною радою у першому читанні закону про державну мову частиною антиугорської кампанії в Україні, і що цей процес підтримує держава.

Як повідомляє кореспондент "Радіо Свобода", угорський політик заявив про це на національному громадському телебаченні М1 11 жовтня.

"Мовний закон України робить неможливим використання угорської мови та мови решти національних меншин у сфері державного управління, ЗМІ і культурі. Цей та інші кроки ідуть урозріз із основоположними правами і нормами міжнародного права. Україна постійно порушує його та свої міжнародні обов’язки.

Тому ми і надалі будемо виступати проти прискорення євроінтеграційної співпраці України на всіх міжнародних форумах і в кожному окремому випадку станемо на захист членів угорської етнічної громади на Закарпатті", – сказав Сійярто.

Нагадаємо, ухвалений минулого року закон про освіту розпочав затяжну кризу у відносинах Києва та Будапешта. Угорщина звинуватила Україну в недотриманні прав меншин та оголосила про блокаду європейських та євроатлантичних прагнень України.

4 жовтня Верховна рада у першому читанні схвалила законопроект про державну мову в Україні.

За ухваленим документом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська, а спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності всупереч Конституції і встановленій конституційній процедурі провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу.

Публічне приниження чи зневажання української мови прирівнюють до наруги над державними символами України і карають за законом.

Документ регулює застосування української в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Його дія не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійні обряди.

Детальніше про законопроект читайте за посиланням: "Рада ухвалила у першому читанні закон про українську мову. Що він передбачає".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.