Президент ПА НАТО: Альянс потребує України

Вівторок, 16 жовтня 2018, 16:11

Сьогодні не тільки Україна потребує НАТО, але й сам Альянс потребує України.

Про це заявила президент Парламентської асамблеї НАТО Раса Юкнявічене, пише "Урядовий портал".

Віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з президентом Парламентської асамблеї НАТО у Києві.

Сторони обговорили роль уряду України в підготовці та проведенні весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО у 2020 році, яка вперше буде проведена у Києві.

"Ми високо цінуємо готовність України провести весняну сесію Парламентської асамблеї НАТО у 2020 році. Переконана, що все відбудеться на найвищому рівні. Сьогодні не тільки Україна потребує НАТО, але й сам Альянс потребує України", - зазначила Юкнявічене.

"Україна спільно з Альянсом працюватиме задля відновлення політичного діалогу високого рівня у форматі Комісії Україна-НАТО, який наразі заблокований угорською стороною", - йдеться у повідомленні.

"Питання двостороннього формату, на жаль, угорці використовують на багатонаціональній платформі НАТО, де основним принципом взаємодії є консенсус. Задля конструктивного діалогу з Угорщиною для України надзвичайно важлива у цьому питанні участь 28 інших членів НАТО, що, безумовно, матиме більшу вагу в конструктивному діалозі з Угорщиною щодо імплементації мовної статті Закону України "Про освіту", – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Ми готові ділитися власним досвідом щодо набуття членства в Альянсі. Майже 11 років з моменту подання заявки потрібно було Литві, аби стати членом НАТО (Литва – член НАТО з 29 березня 2004 року. - Ред.)", – зазначила Юкнявічене. 

Окрім того, сторони обговорили питання спільної протидії викликам та загрозам з боку Росії у контексті підготовки та проведення виборів в Україні. Зокрема, йшлося про необхідність зміцнення системи кібербезпеки та кіберзахисту України, обмін досвідом у протидії гібридним загрозам та інформаційним атакам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.