Лідери ЄС скасували позачерговий саміт щодо Brexit

Четвер, 18 жовтня 2018, 07:32

Лідери країн Європейського союзу вирішили поки скасувати позачерговий саміт з питання виходу Великої Британії з блоку, який планувався на 17-18 листопада.

Таке рішення було прийнято в перший день саміту ЄС, який відкрився вчора в Брюсселі, повідомляє Reuters.

Прем'єр Британії Тереза ​​Мей в середу ввечері виступила з 15-хвилинною заявою перед 27 лідерами країн ЄС, після чого вони без неї обговорили підготовку до можливого сценарію Brexit без угоди.

Мей заявила в Брюсселі, що угода про вихід все ще може бути укладена протягом найближчих тижнів.

Європейські дипломати зазначають, що заява Мей було далекою від "вирішального прогресу", якого хотіли 27 лідерів ЄС, але вони погодилися відкласти - принаймні на даний момент - запланований на 17-18 листопада саміт.

Замість цього Мей отримує ще кілька тижнів, щоб вирішити внутрішні політичні проблеми, які, на думку більшості лідерів ЄС, є реальною перешкодою для угоди.

"Тон був більш розслабленим, ніж в Зальцбурзі, без сумніву. Але я не отримав нічого принципово нового з точки зору змісту...Тон був від того, хто хоче досягти угоди", - сказав президент Європейського парламенту Антоніо Таяні.

Головний переговірник ЄС Мішель Барньє, який також поінформував лідерів про хід переговорів, вважає, що угода має бути укладена до грудня, щоб дати парламентам часом ратифікувати документ.

Раніше повідомлялось, що у британському уряді пропонують розглянути питання продовження перехідного періоду після Brexit, щоб вийти з глухого кута в переговорах з Брюсселем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua