Дуда: "Північний потік-2" загрожує Україні й Словаччині, але не Польщі

Вівторок, 23 жовтня 2018, 18:28

Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що проект газопроводу "Північний потік-2" несе загрозу Україні і Словаччині, але не Польщі.

Про це пише "Польське радіо".

"Це могло бути енергетично небезпечним також для Польщі, якби не наші запобіжні заходи, які ми реалізуємо", - сказав Дуда, нагадавши про підписання 20-річного контракту на постачання скрапленого газу зі США.

"Північний потік-2" – це політичний і стратегічний проект, передусім, Росії, переконаний Дуда.

"Ми просто вважаємо, що це інвестиція, яка не має нічого спільного з будь-яким економічним розрахунком. На жаль, німецькі фірми беруть у ньому (проекті – ред.) участь і це погана інформація", - зазначив він.

Також президент додав: те, що Європейський Союз не заблокував цієї інвестиції, показує, що справи блоку йдуть у поганому напрямку.

Якщо "Північний потік-2" запрацює "Газпром" зможе скоротити постачання газу компаніям у Словаччині, Польщі й Угорщині, що реверсним потоком постачають російський газ з Європи в Україну.

Як відомо, з кінця 2019 року газотранспортний коридор "Північний потік-2" повинен транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського природного газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.