Єврокомісія подала на Польщу до суду через суперечливий закон про Верховний суд

Середа, 3 жовтня 2018, 15:12

Європейська комісія в середу направила до суду ЄС у Люксембурзі скаргу на Польщу через ухвалення суперечливого закону про Верховний суд.

Про це повідомляє "Польське радіо".

Про те, що такий позов буде надісланий, Єврокомісія повідомила у минулий понеділок. На погляд Єврокомісії, положення закону про Верховний суд, що відправляють частину суддів на пенсію, загрожують незалежності судової системи в Польщі.

Зі скаргою Єврокомісія подала також клопотання про пришвидшений розгляд справи і про так звані надзвичайні заходи. ЄК хоче, аби Суд ЄС наказав тимчасово зупинити виконання положень Закону про Верховний суд до завершення розгляду скарги та оголошення остаточного вироку.

Віце-президент Суду ЄС вирішить, чи підтримати звернення Єврокомісії. На його рішення можна очікувати протягом тижня. Якщо віце-президент Суду ЄС підтримає аргументи Комісії та погодиться застосувати тимчасові заходи, то зможе також пригрозити фінансовими штрафами за невиконання постанови.

Опісля буде організований процес у справі тимчасових заходів, під час якого Польща зможе представити свої інтереси та піддати сумніву доцільність клопотання, а Єврокомісія представити власні аргументи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.