Верховний суд Іспанії підтвердив вирок екс-главі МВФ, засудженому за шахрайство

Середа, 3 жовтня 2018, 15:31

Верховний суд Іспанії підтвердив вирок екс-главі МВФ Родріго Рато, раніше засудженого до 4,5 року позбавлення волі за фінансове шахрайство.

Про це повідомляє El Pais.

Верховний суд підтвердив майже всі вироки у справі "чорних карт", на яких зберігалися кошти, приховані від податкових служб.

Рато, який також був міністром фінансів Іспанії від правлячої Народної партії і головою банку Caja Madrid (пізніше Bankia), є одним з 65 чиновників, визнаних винними у фінансовому шахрайстві, пов'язаному з використанням "чорних карт" Caja Madrid, на яких зберігалися кошти, приховані від податкових служб королівства.

Родріго Рато був засуджений національним судом до 4,5 років позбавлення волі у лютому 2017 року. Ще один представник адміністрації Caja Madrid Мігель Блеса отримав 6-річний термін ув’язнення, однак помер у липні минулого року.

Інші фігуранти справи отримали строки від 3 місяців до 6 років. Верховний суд скоротив вирок лише для колишнього директора відділу зв’язків з пресою Ідельфонсо Санчеса Баркоя – з 2,5 років до 1 року.

Caja Madrid - один з трьох банків, що у 2012 році опинилися на межі банкрутства та були націоналізовані. На його рекапіталізацію влада витратила 22,5 млрд євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.