Парламент Фінляндії змінив конституцію, щоб розширити можливості спецслужб

Середа, 3 жовтня 2018, 17:46

Парламент Фінляндії в прискореному порядку схвалив поправку до статті конституції про захист конфіденційної інформації, дозволивши скасовувати такий захист у разі загрози нацбезпеці.

Про це повідомляє телерадіокомпанія Yle.

За поправку проголосували 178 депутатів, 13 були проти. Проти проголосували депутати Союзу лівих сил і депутат шведської народної партії Ева Біоде.

Внесення в прискореному порядку змін до конституції дозволить парламенту прийняти новий закон про розвідку ще до закінчення терміну повноважень нинішнього уряду, тобто до парламентських виборів у квітні 2019 року.

Стаття 10 конституції Фінляндії в даний час дозволяє обмежувати таємницю листування, телефонних переговорів та інших конфіденційних повідомлень при розслідуванні злочинів, які посягають на безпеку особистості або суспільства, в ході судового розгляду, а також для ув'язнених. 

Відповідно до рішення Конституційної комісії парламенту, таємниця конфіденційної інформації може бути обмежена в тому випадку, якщо об'єктом розвідки є інформація про діяльність, що представляє серйозну загрозу нацбезпеці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".