У Латвії взялися за Ризьку думу, яка співпрацює з підсанкційною компанією з РФ

Середа, 31 жовтня 2018, 11:59

Поліція безпеки Латвії почала перевірку факту співпраці Ризької думи з російською компанією "Гіпростроймост", яка внесена у санкційні списки ЄС і США.

Про це повідомляє Delfi.

Як заявила днями представник Ризької думи Уна Ахун-Озола агентству LETA, станом на зараз дума не розглядає можливість розірвання договору з "Гіпростроймост".

За її словами, в червні 2018 року, після того, як Сейм прийняв поправки до закону про санкції Латвії, ризьке самоврядування отримало від МЗС лист з вказівкою про те, що заборона співпрацювати з включеними в санкційні списки підприємствами не поширюватиметься на закупівлі, розпочаті або оголошені до прийняття закону. Це ж департаменту підтвердили і в Бюро з нагляду за закупівлями.

Договір про співпрацю з компанією G.B.V, в яку входить також "Гіпростроймост", транспортний департамент уклав в 2016 році, тобто до включення підприємства в санкційні списки.

Договір стосується проектування ділянки Східної магістралі від вулиці Іерікю до вулиці Віеталвас і авторського нагляду. Це єдиний чинний договір між самоврядуванням і "Гіпростроймостом".

У зв'язку з цим транспортний департамент ризької думи зажадав від МЗС Латвії відкликати заяву про те, що продовження співпраці з підсанкційним підприємством загрожує кримінальною відповідальністю.

Виконання цього проекту практично завершилося. Згідно з договором, "Гіпростроймост" має виконати лише 3,8% від загального договірного обсягу робіт. Це один з співфінансованих ЄС проектів, який повинен бути виконаний до кінця 2020 року, додала вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.